Quick Search - cauta in site
Showing posts with label steaua. Show all posts
Showing posts with label steaua. Show all posts

Wednesday, October 22, 2008

Concluzii dupa meciul de aseara

Stelistii sunt draguti, frezati, aranjati... Dairo, Ovidiu Petre, Toja, Ogararu... Coafati, cu parul aranjat, cu cordelute strengare...



Steaua - Lyon: 3-5

Film vazut pe visurat.ro

Thursday, September 18, 2008

Si Steaua a jucat in Liga

Steaua a jucat aseara cu nemtii din Munchen si a pierdut... 0-1. Au jucat slabut, de multe ori haotic, fara organizare, fara tupeu. Absolut nimic in plus fata de ce ne-am obisnuit pe vremea cand era antrenor Titi Dumitriu si jucau in Liga Campionilor. Exact acelasi gust amar de neputinta l-am avut si aseara... exact acceasi senzatie ca echipa adversa e mult mai puternica si ca joaca impotriva unei echipe de piticoti, slabuti, pricajiti, care se tem sa intre la minge. Unii ar spune ca a avut si Steaua ocazii... De acord, dar sa nu uitam ca Zapata a fost imperial si sa recunoastem ca doar cu noroc Steaua ar fi putut scoate un rezultat de egalitate. Meciul a aratat asa cum il ilustreaza si scorul. Steaua nu a meritat egalul si nu l-a realizat...

Thursday, September 04, 2008

Wednesday, August 15, 2007

Inca un meci...

Inca un meci in care Steaua nu joaca nimic. Pana acum nu m-a deranjat... De fiecare data s-au scos cu cate un gol norocos. De data asta nu mai au nici o scuza. Joaca in preliminarii pentru Liga Campionilor si sunt condusi cu 1-0 in repriza a doua de o echipa de care 99,9% dintre romani nu au auzit. Sunt nervos si o sa demonstrez ca echipa asta de doi lei este ciuca batailor. Stati pe frecveta ca va voi tine la curent cu evolutia "demonstratiei" mele ;)